טיפולים לאיכות ומיצוק העור

ביוסטימולטורים

מהם תכשירים ביוסטימולטורים?
בפשטות- שיטה חדשה יחסית המסייעת בשיפור מראה עור הפנים דרך טיפול באיבוד נפח העור מבלי להוסיף נפח לפנים. טבעית יותר ולכן מועדפת יותר בשנים האחרונות ורק צוברת פופולריות עם הזמן.
מיצוק והרמת הפנים ע"י טיפול באיכות העור, מתבצעים בעיקר ע"י מכשור רפואי מתקדם בשילוב יחד עם תרופות מוזרקות אשר נקראות ביוסטימולטורים.
ביוסטימולטורים הינם סוגי טיפולים אשר מתבצעים בהזרקה ישירה לתוך העור מבלי להוסיף נפח לגוף. תפקידם להחיות את העור, בעיקר מעבים את העור על ידי עידוד של ייצור החומר הבונה העיקרי של העור- קולגן.
70% מהגוף מורכב מקולגן המעניק לו תמיכה וחיוני לשמור על לחות הגוף, גמישותו וצורתו. במשך חיינו אנו מאבדים כל שנה בממוצע כ1-2% מכמות הקולגן, כלומר, מעובי העור וזה גורם לאיבוד נפח ולשינויים במראה עור הפנים ואיבוד גמישות העור. כאשר עובי העור יורד, מופיעים קמטוטים קטנים, עור פחות מוצק ופחות חיוני, המשפיעים על מראה הפנים. היתרון הגדול של ביוסטימולטורים על הזרקות קלאסיות, הוא עיבוי ומיצוק העור למי שאינו מעוניין בשינוי תווי הפנים ואינו מעוניין בטיפול בתרופות מסוג תרופות מילוי.
בשנים האחרונות טיפולים במכשור משולב עם ביוסטימולטורים הופכים לטיפולים המובילים בתחום האסתטיקה, מאחר שאינם משנים כלל את צורת הפנים, רק ממצקים את הפנים ומסייעים בשיפור מראה העור.
מאידך הטיפולים אינם מחליפים טיפולי הזרקות לעיצוב פנים, בעיקר מאחר ורוב ההזרקות המיועדות לעיצוב ולהרמת הפנים מוזרקות לרקמות השומן העמוקות וכמעט ולא לעור. השילוב האידיאלי הוא תהליך ארוך של שילובים: הזרקת תרופות מילוי בעדינות בצורה טבעית לשכבות השומן העמוקות יחד עם טיפול מתמשך באיכות ועובי העור עם ביוסטימולטורים ומכשור רפואי מתקדם.
מדובר בטיפולים משמרים וארוכי טווח, בתוצאות ניתן להבחין לפעמים רק בסדרת טיפולים ולאחר מספר חודשים. הטיפולים אינם מיועדים כלל למטופלים הזקוקים לתוצאה מהירה או לטיפול זוהר לפני אירועים חברתיים.
בביוסטימולטורים נפוץ להשתמש לאיכות עור הפנים, הצוואר, החזה-הדקולטה ולידיים. בנוסף ניתן להשתמש בהם גם לעיבוי עור דליל בזרועות ובבטן לאחר לידות. כאשר העור מתעבה הוא משפר באזור העיבוי גם קמטוטים שטחיים, גם מותח את העור ומרים את הרקמות שתחתיו, וגם משפר את החלק העליון-אמצעי של צלקות ככל שישנן.
לאחר שנספג החומר הוא עובד בכל שכבות העור על תאים שונים- הקרטינוציטים בשכבת העור העליונה, הפיברובלסטים מתחתיהם ועד לאדיפוציטים, תאי השומן מתחת לעור. בשלב זה מתחיל התהליך לייצור קולגן ואלסטין הדרוש להחזרת עובי וגמישות העור שאבדו עם השנים ככל שניתן. לאחר מכן התרופה מתפרקת בצורה טבעית בשכבות העור השונות.
את הטיפולים במכשור עם ביוסטימולטורים ניתן לשלב גם עם טיפולים בעור השטחי יותר בסקין בוסטרים או עם טיפולי PRP ערפד מאחר שמטפלים במרכיבים שונים של העור ויכולים יחדיו להביא לתוצאה מיטבית ומהירה יותר.

PROFHILO

אחד הביוסטימולטורים היעילים ביותר הוא פרופילו מבית חברת IBSA השוויצרית.

אחד הביוסטימולטורים הותיקים נקרא פרופילו מבית חברת IBSA השוויצרית.

פרופילו היא בעצם מולקולה היברידית של חומצה היאלורונית טהורה, שאמנם נמצאת באופן טבעי בעור, אך עם יכולת להתפזר לבד מתחת לעור ולהיספג. בהמשך נוכחות התרופה בתוך העור מעודדת את העור לייצר קולגן ולהתעבות. למרות שמדובר בסוג של חומצה היאלורונית בדומה לתרופות מילוי, פרופילו אינו מעניק נפח ורק מעודד שיפור עורי ממוקד בעיקר ע"י עידוד ייצור קולגן.

היכולת הזאת מאפשרת להזריק אותה במספר נקודות מפתח בודדות ובטוחות מתחת לעור ולהפוך את הטיפול לפשוט יותר ומהיר יחסית. ככלל, הטיפול אינו כואב, ונדיר שמשאיר סימנים. מה שנקרא טיפול להפסקת צהרים מהעבודה.

מניסיוננו, מעטות מאד המטופלות שאינן מועמדות לטיפול בפרופילו. פעולת החומר שבעיקר ממריצה את העור של עצמנו להתחדש, עובדת כמעט על כולן. אם יש ספק תמיד ניתן להגיע לייעוץ רפואי לבדיקה.

RADIESSE

רדיאס מבית חברת מרץ הגרמנית מהווה את אחד מתרופות המילוי המוכרות והנפוצות בעולם היום, מאושר לשימוש ע"י הFDA האמריקאית. התרופה מבוססת על קלציום הידרוקסיאפטיט, כדוריות קטנות של חומר נספג מבוסס על סידן. כאשר מדללים את התרופה היא משמשת כביוסטימולטור מעולה לשיפור איכות העור.

יתרון גדול של רדיאס הוא שלעיתים ניתן לשלב טיפול של החזרת נפחים וטיפול לאיכות העור באותו המזרק. אם מדללים את התרופה, יכולת הוספת הנפח שלו הופכת לקטנה מאד עד זניחה, והוא משמש רק כביוסטימולטור.

כמובן שבהיותו ביוסטימולטור, אין לצפות לשינויים מהירים בצמיחת העור. השיפור הינו איטי ומבוקר בטיפולים חוזרים.

SCULPTRA

לפי המחקרים האחרונים טיפול ביוסטימולטור מסוג סקולפטרה מבית גלדרמה העולמית, מייצר כמות קולגן גדולה שמיוצרת בחודשים עד שנים לאחר הטיפול, ולכן התוצאה נשמרת להרבה זמן, מה שהפך את סקולפטרה לאחד הטיפולים הכי מבוקשים בתקופה האחרונה.

סקולפטרה מבוססת על טכנולוגית תרופות פולילקטיות Poly-L-lactic Acid (PLLA). , מולקולות שקיימות בצורה טבעית בגוף. בדומה לביוסטימולטורים אחרים, אינה מייצרת כלל נפח פנים שונה, אלא רק מסייעת לגוף בהחזרת עובי העור ככל שניתן.

מאחר וסקולפטרה נחשבת לתכשיר רפואי אשר מעודד מאד ייצור קולגן, לוקח לגוף זמן לאבד שוב את כמויות הקולגן שמייצר ובטיפול במחקרים שנעשו את כמויות הקולגן ניתן היה לאתר למשך שנים.

FAQ

הטיפול נמשך כמספר דקות, ברמת כאב נמוכה יחסית. לאחר תכנון ושרטוט תכנית הטיפול על העור. לאחר פתיחה, ערבוב והכנה של התרופות, התרופות מוחדרות לעור באמצעות צינורית קטנה במשך מספר דקות. את רוב העבודה עושה הגוף בהדרגה בחודשים שלאחר מכן.
את המפגשים הבאים נקבע עם הגורם המטפל בהתאם לתוכנית שנקבעה, מספר מזרקי תרופה גבוה יותר ייצר מן הסתם כמות קולגן גבוהה יותר ועור מעובה יותר. הגורם המטפל יחליט על הפרש הזמן בין הטיפולים, בין שבועיים לחודשיים בהתאם לתוכנית שבדרך כלל תהיה משולבת עם מכשור רפואי או טיפולים מסוג אחר.

ככלל, העור יחל לייצר קולגן בסמוך לביצוע הטיפול, ואט אט להתעבות ולשפר את איכותו בהדרגה בחודשים הבאים. את הביקורת נקבע לאחר מספר חודשים ולעיתים כבר כשמגיעים לטיפול השלישי או לחלופין לביקורת, ניתן לראות שיפור בנראות האזור המטופל.
ההחלטה על בחירת סוג הביוסטימולטור המתאים ביותר תתבצע על ידי הרופא יחד עם המטופלים בזמן הייעוץ.

השיטה המובילה בעולם כיום היא גישת המסע – טיפולים קטנים לאורך השנה לשמירה על מראה פנים רענן וטבעי, בכדי להימנע מטיפולים מאסיביים ומילוי יתר. כמו שאר גופנו, גם הפנים, ממשיכות להתבגר ולכן תחזוקה קבועה ובמינונים המתאימים לנתוני המטופל/ת היא הדרך האידיאלית לשמירה על מראה רענן וטבעי.

אחד היתרונות הבולטים של תרופות מוזרקות על ניתוחים, שככלל, כבר בתום הטיפול תוכלו לחזור לפעילות מלאה ובמקרים מרובים לא נבחין בסימנים מיוחדים חיצוניים. יחד עם זאת, בימים הראשונים תתכן נפיחות מקומית ולפעמים אף שטפי דם באזור המטופל שיחלפו לחלוטין. יש לעקוב אחר ההוראות בשחרור בצורה מדוקדקת.

כל ביוסטימולטור מייצר כמות שונה של קולגן ומעבה פחות או יותר את העור בהתאם לתגובה שלו עם המטופלים. העור מתעבה ונשאר עבה עד שהגוף כחלק מתהליך ההזדקנות הרגיל ימשיך בפירוק קולגן מחדש. התוצאה תלויה גם בגנטיקה ובאורח חיי המטופלים, כמובן שספורט, עישון, חשיפה לשמש ותזונה משפיעים מאד על הזמן שייקח לעור להזדקן שוב.

ברוב המקרים, ובהנחה שהטיפול בטוח לא בוצע ע"י תרופות קבועות כגון ביואלקמיד או סיליקון, ניתן להמשיך בטיפולי עור. ביוסטימולטורים שהוזרקו במרפאות אחרות רק תורמים יותר להשפעת טיפול נוסף, ואין מניעה ידועה להוסיף טיפול בביוסטימולטור נוסף לאחר זמן המתנה שיחליט הגורם המטפל במרפאה.

לפני שמתחילים טיפול, חשוב לתאם פגישת ייעוץ ולהתרשם מהידע והמקצועיות של הגורם המטפל.
כיום, השאיפה בקרב הרופאים המומחים בעולם היא להגיע למראה הכי טבעי ומחמיא לך. לכן חשוב לעשות תיאום ציפיות עם הגורם המטפל, להבין מה ניתן להשיג, ומהי הדרך הטובה ביותר להגיע לכך. חשוב מאד להגיע גם לפגישת מעקב וביקורת, בה הרופא יבחן את תוצאות הטיפול, ובמידת הצורך ימשיך את הטיפול או יערוך דיוקים קלים על פי תכנית הטיפול שנקבעה מראש בפגישת הייעוץ.

בעיקרון העובדה שכולנו מאבדים קולגן קבוע במשך חיינו, כבר מסבירה את החשיבות של התחלת הטיפול בשלב מוקדם לצורך מניעת הדרדרות מצב העור ושיפור איכות העור.
במצבים מסוימים אפשר להתלבט איך אפשר לפתור מקרה ספציפי שלא בטוח שביוסטימולטור הוא התשובה, במקרים אלו יש לפנות לייעוץ מכוון לבירור האם מדובר בהפרעה הדורשת ניתוח או טיפול במרפאה.
כאשר אזורי הטיפול טופלו בתרופות קבועות כגון סיליקון או ביואלקמיד, בדרך כלל הרופא יבחר שלא לטפל בהזרקות לאותו האזור. כאשר האזור נותח כבר בעבר או עבר התערבויות אחרות עמוקות, יש לאגור מידע על הטיפולים שבוצעו ולפנות למרפאה לייעוץ.
במקרה של מטופלים הסובלים ממחלות עוריות או מערכתיות, יש להגיע לייעוץ עם כמה שיותר מידע ומסמכים רפואיים לגבי המצב הרפואי הנתון, כדי להגיע להחלטה יחד עם הרופא האם ניתן לטפל אסתטית באזור.

תרופות בהזרקה ללא הרדמה מקומית לא נבדקו מעולם בתקופת ההיריון ולכן אסורים לביצוע. על כן ימליץ הרופא להמתין עד לאחר הלידה. כך גם אין לבצע הזרקה של תרופות בזמן הנקה. ניתן לבצע את הטיפול בהסכמה עם הרופא רק כאשר ניתן לעשות הפסקה יזומה בהנקה.

אם יש לכן אירוע חשוב, מומלץ להגיע לייעוץ כ3-6 חודשים לפני האירוע, כדי להתאים את הטיפול לצרכים שלכם וליהנות מהאפקט המלא של הטיפול במועד החשוב.

תהליך הטיפול הוא קצר, אך יכול להיות מלווה בתחושת לחץ ואי נוחות מקומיים. באזורים עדינים, נעזרים לעיתים באלחוש מקומי. לאחר שההרדמה המקומית חולפת תיתכן תחושת אי נוחות קלה שככלל חולפת כעבור מספר שעות. לעיתים, תחושת הלחץ המקומי בעת ההזרקה עשויה להימשך מספר ימים, בהתאם לסמיכות התרופה המוזרקת ולאזור הטיפול. רצוי שלא להגיע לטיפול בזמן טיפולים הורמונליים או הוסת החודשית, כאשר הנטייה לשטפי דם היא גבוהה מהרגיל וגם סף הכאב עולה.

משך השפעת ביוסטימולטורים משתנה מאד בין אזור לאזור בעור, בין סוגים שונים של תרופות ובעיקר בין מטופלים שונים. קשה להעריך בהזרקת ביוסטימולטורים לכמה זמן תישאר הצורה המתוחה של העור עד שלא מטפלים ומנסים. ככלל, מומלץ לחזור על הטיפול או לחזק את התוצאה אחת לשנה שנתיים, אך אין מניעה גם מביצוע טיפולים לעיתים קרובות יותר לפי הצורך. יש להתייעץ עם הרופא להערכה יותר מדויקת.

יש כל כך הרבה פרטים ואפשרויות ונשמע מבלבל? בפגישת הייעוץ ניתן למקד את הטיפול ולכוון לטיפול שהכי יתאים אסתטית ומכוון לך.

• יש להימנע מטיפולים קוסמטיים כגון: טיפולי פנים, פילינג,
איפור קבוע ועיסויים ללא אישור מהרופא\ המרפאה.
• יש להימנע מטיפולי שיניים לא דחופים.
• יש להקפיד על שתיית מים מרובה.
• יש להימנע משהייה בסאונה ומחימום אזור הטיפול ומשתיית משקאות חמים ביום הטיפול.
• להרגעת בצקת/ שטפי דם מומלץ להשתמש במשחת טראומיל / ארניקה / ביאפין כל 3 שעות במשך 3 ימים לאחר הטיפול.
• יש להקפיד על שימוש יומי במסנני קרינה, מקדמי הגנה ותכשירי לחות בכל עונות השנה.
לאחר טיפול בסקולפטרה, איש צוות במרפאה יבצע מסאז' מקומי של התרופה באזור הטיפול למשך 5 דקות, וינחה אותך להמשיך בעיסויים ב5 הימים הבאים למשך 5 פעמים ביום כדי לוודא שהתרופה תתפזר בצורה שווה באזור.

לשאלות ופרטים נוספים, צרו קשר או השאירו פרטים

דילוג לתוכן