טיפול בקמטי הבעה דינמיים

בוטוליניום, בוטוקס

טיפול במרככי שרירים ב בוטוליניום טוקסין, או בוטוקס בקיצור על שם החברה הראשונה שפירסמה את השימוש בתרופה, הוא הטיפול הותיק ביותר באסתטיקה, הנפוץ והמבוקש ביותר.

הטיפול נועד לשיפור קמטים שנוצרים מפעילות יתר של שרירים.

טיפול להרגעה ולשיפור קמטים דינמיים – קמטים שנוצרים מפעילות יתר של שרירים. החומר גם עוזר למניעת הפיכת הקמטים לקבועה, ולכן לעיתים מומלץ לטיפול גם לפני שהקמטים הפעילים חרוכים בעור, כלומר, בשלבים מוקדמים יותר כשעוד נראים רק כאשר מתבצעות הבעות פעילות.

אזורים שניתנים לטיפול באמצעות חומרים המבוססים על בוטוליניום:

 • שרירי הגלבלה (בין הגבות) – קמטי הזעף יוצרים מראה כועס, עייף, מתוח. באזור זה הקמטים הנוצרים הינם אורכיים, הופכים יחסית מהר לקבועים בגיל צעיר וסוגרים את העיניים. טיפול באזור זה יכול לתרום לפתיחה מרכזית של העיניים ולמראה פנים צעיר יותר.

 • שרירי הפרונטליס (אזור המצח) – קבוצת שרירים המאזנים את הבעות המצח. ניתנים לטיפול בעוצמות שונות ובפיזור שונה. על מנת לשמור על הבעות טבעיות ניתן לטפל בכל המצח או רק בחלקו, או לטפל במינונים נמוכים יותר.

 • שרירי ה CROWS (צידי העיניים) – מניפת שרירי האורביטליס הלטרליים יוצרת את הקמטים שהכי מבגרים את הפנים. את הקמטים הללו יש לשתק בצורה מלאה לקבלת מראה טבעי, מבלי לגרום לשינוי משמעותי, אם בכלל, בהבעות הפנים. 
 •  
 • באזור הסנטר כיווץ יתר של שרירי המנטליס יכול לגרום למראה "תפוזי" ולא הרמוני עם יתר חלקי הפנים. בטיפול מתאים ניתן להרפות מעט את השריר ולשפר את מראה הסנטר.

 • חיוך חושף חניכיים (GUMMY SMILE) – חיוך גבוה מדי בשפה העליונה שקשור לשפה קטנה או איבוד נפח בשפה. מבנה הלסת והחניכיים ופעילות יתר של תרכובת השרירים מרימים את החלק העליון של השפה.

 • שריר המאסטר (masseter) – מתגבר בלעיסה ובנקישת שיניים בלילות שמרחיבים את הפנים. ניתן לרכך את פעולת השריר ולהצר את החלק התחתון של הפנים לקבלת מראה מעודן יותר.

קיימות מספר חברות המייצרות בוטוליניום לריכוך שרירים. בניהן מורשות בישראל חברות בוטוקס, דיספורט וקסאומין, את כל המוצרים ניתן למצוא אצלנו במרפאות. לכל מוצר יתרונות וחסרונות שלו, על הרופא לבחור את המוצר הטוב ביותר בהתאמה למטופל.   

FAQ

הטיפול קצר, בדרך כלל סביב 5-10 דקות

לרוב רמת הכאב נמוכה ללא צורך בהרדמה או הכנה קודמת. כמובן שניתן להרגיע את האזור עם קרם אלחוש מספר דקות לפני הטיפול.  

לפני שמתחילים טיפול, חשוב לתאם פגישת ייעוץ ולהתרשם מהידע והמקצועיות של הגורם המטפל.

הצוות המקצועי שלנו בביוטי קליניק מעודכן בשיטות הטיפול המובילות בעולם, בשימוש בתרופות המתקדמות בעולם.

ההפך הוא הנכון. השרירים הם בעצם הגורם לקמטים היוצרים את המראה העייף והמבגר. כאשר חוזרים שוב ושוב על פעולת ריכוך השרירים, הם עוברים תהליך של ניוון וריכוך.

לעיתים קרובות תדירות הטיפולים יורדת וזמני ההפרש בין הטיפולים עולים.

מאחר ואת תוצאות הטיפול הסופיות ניתן לראות רק לאחר כשבוע וחצי עד שבועיים, נקבעת תמיד פגישה חוזרת כדי לוודא את סימטריות השרירים שהוזרקו על מנת להגיע לתוצאה מיטבית.

הפגישה החוזרת מהווה תנאי חובה לביצוע הטיפול, כאשר המטופלים נדרשים לחזור להיבדק על ידי הגורם המטפל שבועיים לאחר הטיפול הראשון, ללא תשלום כמובן.

ככלל, כבר בסיום הטיפול תוכלו לחזור לפעילות מלאה. יחד עם זאת, בימים הראשונים ייתכנו שטפי דם שלרוב חולפים לחלוטין בימים שלאחר הטיפול. יש לעקוב אחר ההוראות בשחרור בצורה מדוקדקת.

לא ניתן לטפל במקרה של צניחה בגבות או בעפעפיים או היפרטרופיה/התעבות של העור מתחת לגבות ובמקרים נוספים. במקרה של מחלות עוריות או מערכתיות, יש להגיע לייעוץ עם כמה שיותר מידע ומסמכים רפואיים לגבי המצב הרפואי הנתון, כדי להגיע להחלטה יחד עם הרופא האם ניתן לטפל אסתטית באזור. 

אצל גברים משתנה מעט שיטת הטיפול, צורת גבה ישרה נמוכה מתאימה יותר, לעומת הצורה הנשית המורמת. טיפול בשריר המאסטר אינו מומלץ מבחינה אסתטית אלא אם יש צורך רפואי, מאחר שדווקא המראה המרובע הפעיל של השריר אינו מצריך התערבות אסתטית ברוב המקרים. 

תרופות בוטוליניום בהזרקה לא נבדקו מעולם בתקופת ההיריון ולכן אסורים לביצוע. על כן ימליץ הרופא המטפל להמתין עד לאחר הלידה. כך גם אין לבצע הזרקה בזמן הנקה. ניתן לבצע את הטיפול בהסכמה עם הגורם המטפל רק כאשר ניתן לעשות הפסקה יזומה בהנקה. 

אם יש לכן אירוע חשוב מומלץ להיפגש עם הרופא כחודשיים לפני האירוע, כדי להתאים את הטיפול לצרכים שלכם וליהנות מהאפקט המלא של הטיפול במועד החשוב.

על מנת לשמור על מראה חלק וטבעי, מומלץ לחזור על הטיפול אחת ל-3-5 חודשים, לפי הצורך. עם זאת, משך השפעת התרופות משתנה מאד בין סוגים שונים של תרופות ובעיקר בין מטופלות שונות, לכן יש להתייעץ עם הרופ להערכה יותר מדויקת.

חשוב מאד לקבוע תור לביקורת לאחר שבועיים אלא אם הרופא הנחה אחרת. הפגישה הראשונה היא רק החלק הראשון של הטיפול, לפעמים ניתן לצפות לתוצאות אסתטיות חלקיות בלבד שמיועדות לטיפול רק בפגישה השנייה. מדובר בחלק מתהליך תקין בדרך לתוצאה שמתקבלת הרבה פעמים רק לאחר הפגישה הנוספת.

ביום הטיפול יש להימנע משהייה בסאונה, שתיית משקאות חמים וחימום אזור הטיפול.

להרגעת שטפי דם ניתן להשתמש בקומפרסים קרים לסירוגין (קרח, גלידות).

 

הנחיות למשך 5 השעות הראשונות שלאחר הטיפול (בבוטוקס):

 • יש להימנע ממגע באזור הטיפול עד כמה שניתן. בכל מקרה אין ללחוץ, לעסות, לשפשף או כל פעולה היוצרת לחץ באזור הטיפול.
 • יש להימנע משינה או שכיבה אחרי הטיפול.
 • יש להימנע מאיפור/ טיפול קוסמטי באזור הטיפול.
 • יש להימנע משתיית אלכוהול מופרזת.
 • יש להימנע מפעילות גופנית/ פיזית לאחר הטיפול (למשל: הרמת חפצים כבדים).

לשאלות ופרטים נוספים, צרו קשר או השאירו פרטים

דילוג לתוכן