טיפול פנים שיטת העייפות

מה אם היה אפשר להיראות קצת פחות עייפים?

עיצוב פנים ללא ניתוח:

איך התפתחה השיטה שלנו לטיפול בעייפות?
השיטה התפתחה מהצורך הפשוט בטיפול שכזה. 
בתקופה הדרשנית בה אנחנו חיים, אנחנו מתרגלים מהר מאד לראות את עצמנו עייפים ולחוצים. רובנו עסוקים בגידול ילדים, עבודה, חשבונות, משכנתא, בירוקרטיות, פוליטיקה ועוד… 

התוצאה היא מראה חסר אנרגיה מנותק ואפתי, ואנחנו מתרצים לעצמנו שיום אחד נצא לחופשה ונחזור להיראות חיוניים צעירים ורעננים כמו כשהיינו לפני שנכנסנו למרוץ העכברים. המציאות לעומת זאת, מושכת אותנו שוב ושוב חזרה ללחץ, לשינה לא רציפה ולהזנחה עצמית מתמשכת. ההזנחה מתגברת עם תזונה לא מאוזנת, עישון רובה וחשיפה לא מבוקרת לשמש. 

בחברה הסובבת אותנו המראה מוביל לירידה בביטחון העצמי ובמוטיבציה, למראה לא אטרקטיבי ופחות בריא ובעקבות כך פגיעה בחיים המקצועיים ובקשרים החברתיים.

איך יכולים טיפולים אסתטיים לטפל במראה העייף? 
הרפואה האסתטית יכולה לתת מענה לא רק למראה העייף, אך גם ליצור מראה צעיר ומואר יותר, לגברים ולנשים כאחד. התוכנית נבנית באופן אישי לכל המטופלים וכוללת:

  • ייצוב הרקמות התת עוריות וייצור חומרי בניה לעור המתחדש. 
  • שילוב עם הזרקות של תרופות לאזורי מטרה מתוכננים תוך שמירה על צורת הפנים הטבעית המקורית. 
  • התייחסות ובחירת טיפול ממוקד למרקם העור לפי מאפייני המטופל.

התוכנית יכולה לכלול חומרי מילוי טבעיים הקיימים בעור, בשילוב עם החזרי ויטמינים וחומרים הכרחיים לעור כדי להתחדש.

מה כלול בתהליך שהמטופלים צריכים לצפות אליו?

כל מטופל/ת מביא/ה איתו/ה את הפנים שלו/ה, שמשקפות את ניסיון החיים ומערכת יחסים ארוכה עם העור שלו/ה יחד עם המרקם הגנטי הייחודי שלו/ה.

כדי להתחיל לבנות תוכנית אישית יש לבצע אבחון רפואי מסודר הכולל את חלוקת הפנים ל3 חלקים, כאשר לכל חלק טיפולים ייעודיים.

למשל, בחלק העליון של הפנים ניתן לשלב טיפול בבוטוליניום יחד עם חומרי מילוי, בעוד בחלק המרכזי של הפנים הטיפול מתרכז בעור סביב העיניים, בחוסרים שהצטברו עם השנים ובמילוי של שקעי העיניים, שקעי הלחיים והרקות.

בחלק התחתון של הפנים הטיפול מתרכז יותר באיכות העור ובצניחת זוויות הפה, איבוד נפחים בשפתיים, בסנטר ובקו הלסת. בהמשך יש להתייחס לאיכות והרכב העור בצוואר.

יש להבין שלעיתים מדובר בטיפולים עם מכשור והזרקות תרופות שנפרשים על תקופה ארוכה, על תהליך של שינוי שנבנה אט אט ובהדרגתיות.

FAQ

חשוב להבין שמילוי שקעי עיניים לא יכול להיות שווה וחייב להיות מותאם אישית לכל מטופל או מטופלת שפונה למרפאה. יש להתאים שיטות שונות לפני המטופלים. 

מאחר שמדובר באזור רגיש מאד, כדי להימנע מנזקים יש לפנות למרפאות בעלות ניסיון ארוך בטיפול בשקעי עיניים בלבד.

להבדיל מרוב הטיפולים באזורי הפנים האחרים, פה מדובר באזור עדין מאד, אליו יש להזריק רק חומרים מובחרים המכילים חומצה היאלורונית כמה שיותר עדינה, שמושכת כמה שפחות מים, לצורך עיצוב מדויק ומותאם למטופלים.

עיצוב שקעי העיניים מחזיק בדרך כלל כ8-10 חודשים, אף שלהבדיל מטיפולים אחרים, לעיתים קרובות מחזיק הרבה יותר ואינו נעלם לחלוטין למשך שנים רבות. תלוי בחומר שהוחלט להזריק לפני הטיפול, ותלוי מאד בנתונים שקשורים לגוף המטופלים עצמם.

המילוי הוא עדין ויש להתחשב בתגובת האזור למילוי, ולהמתין לשקיעת החומר. לכן מתבצע בפגישה הראשונה מילוי ראשוני של השקעים, ולעיתים בפגישה חוזרת מתבצע מילוי נוסף או פירוק של נקודות נבחרות כדי להגיע לתוצאה המושלמת.

לחומצה היאלורונית, יש חומר מפרק בשם היאלורונידאז שיכול לסייע בפירוק תוצאות של טיפול לא רצוי. 

אנו מתמחים גם בפירוק חומצות היאלורוניות שהוזרקו במקומות אחרים, ובניה מחדש של שקעי העיניים לפי תוכנית מסודרת.

הטיפול הוא קצר, בדרך כלל סביב 15-20 דקות, מתבצע בהרדמה במשחה מקומית, ולכן הכאבים הם מאד מינימליים. רצוי שלא להגיע לטיפול בזמן טיפולים הורמונליים או הוסת החודשית, כאשר הנטייה לדימומים היא גבוהה מהרגיל וגם סף הכאב עולה.

למרות שבדרך כלל אין סימנים ולאחר הטיפול נותרת אדמומיות קלה בלבד שחולפת כבר באותו היום, לעיתים ייתכנו שטפי דם מקומיים שיופיעו ביום ההזרקה או למחרת. במקרים נדירים מופיעות בצקות מאוחרות מתחת לעיניים הדורשות בדיקה של הרופא וטיפול בהתאם. 

במרפאה ניתן גם שירות בדיקה ותמיכה לרופאים ולמטופלים לאחר טיפול בשקעי העיניים במקומות אחרים.

התוצאה היא מיידית. בהמשך בימים שלאחר הטיפול האזור לאט לאט נרגע, החומר מתפזר מקומית וממלא את השקעים ומתקרב יותר לצורה הסופית שלו. את התוצאה הסופית ניתן לראות כשבוע-שבועיים לאחר הטיפול. 

לעיתים מחלקים את הטיפול למספר פגישות בהתאם למבנה הפנים של המטופלים. זה טבעי שיש לפעמים צורך בפגישה החוזרת בהוספת חומר או פירוק נקודות כדי להגיע לתוצאה מושלמת.

כאשר האזור סובל משינויים אנטומיים משניים לגיל, לצניחה של הרקמות שאינה מאפשרת התערבות אסתטית, או כאשר האזור נותח כבר בעבר, יש לפנות לייעוץ מכוון לבירור האם מדובר בהפרעה הדורשת ניתוח או טיפול במרפאה. 

במקרה של מטופלים הנוטלים מדללי דם או סובלים ממחלות עוריות או מערכתיות, יש להגיע לייעוץ עם כמה שיותר מידע ומסמכים רפואיים לגבי המצב הרפואי הנתון, כדי להגיע להחלטה יחד עם הרופא האם ניתן לטפל אסתטית באזור. 

לשאלות ופרטים נוספים, צרו קשר או השאירו פרטים

דילוג לתוכן