עיצוב אף

עיצוב אף ללא צורך בניתוח

גם אתם מכירים חברים שנותחו באף בעבר והניתוח לא הניב תוצאה מיטבית או שהאף איבד צורה עם השנים? במקרים שחוששים מניתוח פלסטי לעיצוב קבוע של האף, או מתבקש תיקון קטן שאינו דורש ניתוח, ניתן לפנות לעיצוב האף באמצעות חומצה היאלורונית במרפאה.

בעיצוב כדי ליצור אף סולד, בשימוש בתרופות המילוי המובילות בשוק ניתן במקרים רבים לשפר פגמים באף כמו לדוגמא גבנון האף, לשנות פרופורציות, ליצור סימטריות ולהרים את זווית האף.

FAQ

ככלל, ניתן לראות שינוי בסמוך לאחר ביצוע הטיפול. לפעמים אחרי שהתרופה מתקבעת ברקמות יש שינוי קטן, לכן חשוב להגיע לפגישת הביקורת לאחר כשבועיים כדי לוודא שאכן תוצאות הטיפול יהיו מיטביות.

מה שבאמת מדהים הוא, שבהשוואה לניתוח, אין צורך בהרדמה ובתקופת החלמה, מדובר בפעולה קצרה בשכיבה על מיטה וכאמור ניתן לראות שינוי בסמוך לביצוע הטיפול. לאחר הטיפול ניתן להסתכל במראה ולבהות באף החדש שילווה אותנו בשנה הקרובה.

ברוב המקרים בפגישה הראשונה יבוצע חלק גדול מהטיפול, בפגישת הביקורת במידת הצורך ממשיכים כדי לסיים את הטיפול, להשלים עוד מעט ממזרק התרופה שנותר על מנת להגיע לתוצאה המיטבית. לכן חשוב להגיע לפגישת הביקורת שבועיים לאחר הטיפול הראשון כדי לשפר את התוצאה כמה שיותר.

אורך הטיפול כ15-20 דקות, הטיפול ברמת כאב נמוכה, מתבצע בהרדמה במשחה או ללא הרדמה לפי בחירת המטופלת. במהלך הטיפול, הגורם המטפל עשוי להחליט להשתמש בכמה סוגי מזרקים לחלקים שונים של האף מטעמי התאמה לרקמות.

ככלל, האף לאחר העיצוב עם תרופות המילוי מתיישר ומתרומם, ובצורה מפתיעה כך יוצר אשליה הפוכה של אף דווקא קטן יותר.

עיצוב אף מתבצע באמצעות חומצה היאלורונית בלבד. בעבר היה נפוץ השימוש בסיליקון או חומרי מילוי אחרים, קבועים ולא ניתנים לפירוק. תרופות שכבר אינן נפוצות מאחר והיום ידוע שהאף רגיש מאד ומשתנה עם השנים, ולכן מומלץ להזריק תרופות יותר גמישות והפיכות שאינן דורשות ניתוח מסובך להוצאתם.

מאחר שהשינוי הוא עדין, בעיקר מרים מעט את זווית האף ומיישר אותו, בדרך כלל הוא מתאים מאד לפנים ומסייע בשיפור המראה הכללי. ישנם מקרים בהם בכדי לקבל תוצאה מיטבית, יציע הרופא לטפל גם באזורים אחרים בפנים בכדי לבנות פרופורציות ליתר הפנים במקביל לעיצוב האף כמו למשל באזור הסנטר או עצמות הלחיים למשל.

במקרים שמתבקש אף שהוא באמת קטן או צר יותר, או כאשר ישנם שברים גדולים באף, לא תמיד ניתן לבצע פיסול אף ללא ניתוח, וייתכן כי הרופא יחליט להפנות לניתוח פלסטי.

אחד היתרונות הבולטים של תרופות מוזרקות על ניתוחים, שככלל כבר בתום הטיפול תוכלו לחזור לפעילות מלאה. יחד עם זאת, בימים הראשונים תתכן נפיחות טיפוסית ולפעמים אף שטפי דם באף שיחלפו לחלוטין. יש לעקוב אחר ההוראות בשחרור בצורה מדוקדקת.

הצוות המקצועי בביוטי קליניק משתמש בחומצות היאלורוניות המובילות בשוק בלבד, התרופות מתאימות בצורה הטובה ביותר לחלקי האף השונים. יתרון נוסף להזרקת תרופות באיכות הטובה ביותר הוא היכולת להשתמש בתרופות להמיס את הטיפול גם לאחר שנים רבות, במקרים בהם מחליטים להפוך את תוצאת הטיפול ולחזור למבנה המקורי.

במקרים של הזרקה שבוצעה במרפאה אחרת, בהנחה שהטיפול בוצע ע"י חומצה היאלורונית, יש להתייעץ עם הגורם המטפל. במקרים רבים ניתן לשקול לחלק את הטיפול לטיפול ראשון להמסת הטיפול הקודם, ובפגישה נוספת לעצב מחדש את מראה האף הרצוי לפי תוכנית מסודרת.

לפני שמתחילים טיפול, חשוב לתאם פגישת ייעוץ ולהתרשם מהידע והמקצועיות של הרופא. כיום, השאיפה בקרב הרופאים המומחים בעולם היא להגיע למראה הכי טבעי ומחמיא לך. לכן חשוב לעשות תיאום ציפיות עם הרופא, להבין מה ניתן להשיג, ומהי הדרך הטובה ביותר להגיע לכך. חשוב מאד להגיע גם לפגישת מעקב וביקורת, בה הרופא יבחן את תוצאות הטיפול, ובמידת הצורך ימשיך את הטיפול או יערוך דיוקים קלים על פי תכנית הטיפול שנקבעה מראש בפגישת הייעוץ.

כאשר האף או האזור סביב האף טופלו בחומרים קבועים כגון סיליקון או ביואלקמיד, בדרך כלל הרופא יבחר שלא לטפל בחומצה היאלורונית. כאשר האזור נותח כבר בעבר או עבר התערבויות אחרות עמוקות, יש לאגור מידע על הטיפולים שבוצעו ולפנות למרפאה לייעוץ מכוון לבירור האם מדובר בהפרעה הדורשת ניתוח או ניתנת לטיפול במרפאה.

במקרה של מטופלים הסובלים ממחלות עוריות או מערכתיות, יש להגיע לייעוץ עם כמה שיותר מידע ומסמכים רפואיים לגבי המצב הרפואי הנתון, כדי להגיע להחלטה יחד עם הרופא האם ניתן לטפל אסתטית באזור. 

תרופות מסוג חומרי מילוי בהזרקה ללא הרדמה מקומית לא נבדקו מעולם בתקופת ההיריון ולכן אסורים לביצוע. על כן ימליץ הרופא להמתין עד לאחר הלידה. כך גם אין לבצע הזרקה של חומרי מילוי בזמן הנקה. ניתן לבצע את הטיפול בהסכמה עם הרופא רק כאשר ניתן לעשות הפסקה יזומה בהנקה. 

ברוב המקרים לא תהיה מניעה מביצוע הטיפול, בפגישת הייעוץ עם הרופא יוסברו הסיכונים הכרוכים בביצוע הטיפול, לרבות הסיכון לשטפי דם, וההחלטה תתבצע יחד עם הרופא. בכל מקרה חשוב לדעת שאין להפסיק תרופות מצילות חיים לטובת טיפול אסתטי.

אם יש לכן אירוע חשוב, מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ כשלושה חודשים לפני האירוע, כדי להתאים את הטיפול לצרכים שלכם וליהנות מהאפקט המלא של הטיפול במועד החשוב. 

 

תהליך הטיפול הוא קצר, אך יכול להיות מלווה בתחושת לחץ ואי נוחות מקומיים. באזורים עדינים, נעזרים לעיתים באלחוש מקומי. לאחר שההרדמה המקומית חולפת תיתכן תחושת אי נוחות קלה שככלל חולפת כעבור מספר שעות. לעיתים, תחושת הלחץ המקומי בעת ההזרקה עשויה להימשך מספר ימים, בהתאם לסמיכות התרופה המוזרקת ולאזור הטיפול. רצוי שלא להגיע לטיפול בזמן טיפולים הורמונליים או הוסת החודשית, כאשר הנטייה לשטפי דם היא גבוהה מהרגיל וגם סף הכאב עולה.

מומלץ לבצע טיפולים אסתטיים מתקדמים אצל רופא עם הרבה ניסיון שיש לו היכרות עמוקה עם האנטומיה של הפנים, וידע כיצד לבצע הזרקה מדויקת של חומרי המילוי בשיטות הכי מתקדמות שקיימות היום בעולם.

ברוב המקרים יחליט הרופא על בין פגישה אחת לשתיים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. תלוי גם בתגובה של התרופה על העור. בכל מקרה יש להגיע לפגישה השנייה שבועיים לאחר הטיפול הראשון.

חומצה היאלורונית הינה אחת ממרכיבי הרקמה הרכה ועור הפנים. היא קיימת בצורה טבעית בעור שלנו. לצורך הטיפול, מיוצרת באופן סינטטי במעבדה ועוברת תהליכים שונים לקבלת ג'ל בסמיכויות שונות לאינדיקציות שונות. חומצה היאלורונית משמשת לטיפול בשכבות הפנים השונות: על העצם, שומן עמוק, שומן שטחי ובעור. התכונות השונות של החומצות גורמות לתכונות שלהן- גמישות, חוזק, הרמה, מילוי וגם משפיעות על הזמן שנשארות ברקמה. תהליך הייצור ולכן גם התכונות משתנים מעט גם בין חברה לחברה, לכן חשוב מאד שהרופא מנוסה בשימוש בתרופות המיוצרות ע"י החברות המובילות בעולם.

על מנת לשמור על מראה אף מפוסל, מומלץ לחזור על הטיפול אחת ל 8-16 חודשים, לפי הצורך. עם זאת, משך השפעת חומרי המילוי משתנה מאד בין סוגים שונים של חומרי מילוי ובעיקר בין מטופלים שונים, לכן יש להתייעץ עם הרופא להערכה יותר מדויקת. חשוב לדעת שטיפולים אסתטיים לא נספגים וחולפים ביום אחד, אלא נספגים לאט לאט החל ממספר חודשים לאחר הטיפול בצורה הדרגתית עד שלבסוף חולפים.

למרות שבדרך כלל אין סימנים ולאחר הטיפול נותרת אדמומיות קלה בלבד שככלל חולפת כבר באותו היום, לעיתים ייתכנו שטפי דם מקומיים שיופיעו ביום ההזרקה או למחרת. במקרים נדירים מופיעים כאבים חזקים או תופעות אחרות הדורשות בדיקה של הגורם המטפל וטיפול בהתאם. מלוא המידע אודות הטיפול, כולל תופעות לוואי אפשריות, יינתן על ידי הגורם המטפל במסגרת פגישת הייעוץ.

יש לקבוע תור לביקורת לאחר שבועיים אלא אם הרופא המטפל במרפאה הנחה אחרת.

חשוב לזכור שלא ניתן לשמור ליותר משבועיים את המזרק שנפתח בטיפול ולכן אין לדחות את פגישת הביקורת בה נמשיך את הטיפול שהוחל לפי התוכנית שהתגבשה בייעוץ הרפואי.

הנחיות למשך השבועיים הראשונים לאחר הטיפול:

 • להרגעת הבצקת/ שטפי דם באזור הטיפול מומלץ למרוח משחת טראומיל/ ארניקה בכל 3 שעות למשך 3 ימים.
 • בשלושת הימים הראשונים יש להימנע מהרכבת משקפיים על האף, ולמשך חודש יש להימנע מחבלות/ נגיעות/ לחיצות חזקות באזור הטיפול. תחושת גוש מתחת ומעל לאף היא טבעית וחולפת לאחר מספר ימים בדרך כלל.
 • שלושת הימים הראשונים יש להימנע מהרכבת משקפיים על האף,
  ולמשך חודש יש להימנע מחבלות/ נגיעות/ לחיצות חזקות באזור הטיפול.
 • יש להימנע מטיפולים קוסמטיים כגון: טיפולי פנים, פילינג,
  איפור קבוע ועיסויים ללא אישור מהרופא\ המרפאה.
 • יש להקפיד על שתיית מים מרובה.
 • יש להימנע משהייה בסאונה ומחימום אזור הטיפול.
 • יש להקפיד על שימוש יומי במסנני קרינה, מקדמי הגנה ותכשירי לחות בכל עונות השנה.

לשאלות ופרטים נוספים, צרו קשר או השאירו פרטים

דילוג לתוכן