עיצוב שפתיים

טיפולים לעיצוב ולמילוי שפתיים

עיצוב השפתיים באמצעות חומצה היאלורונית מעניק לעור השפתיים מרקם חושני ובשרני, מותאם אישית בתוכנית מובנית שונה לכל מטופלת שפונה למרפאה.

קיימות שיטות שונות לעיצוב ושיטות שונות למילוי שפתיים וכן סוגים שונים של חומצה היאלורונית לפי תכונות החומרים, בניהן גמישות החומר, סמיכות החומר, זמן פירוק החומר ועוד.

לפני כל טיפול בהתאם לשפתיים של המטופלת ורצונותיה, מחליטים על סוג וכמות החומצות בהן נטפל, על שיטת הטיפול, על האזורים בשפתיים שיטופלו, כמו כן קונטור השפתיים, נקודות נבחרות למילוי, הרמת זוויות השפתיים, טיפול בקווי הסוגריים סביב השפתיים, וטיפולים מיועדים לקמטוטים סביב השפתיים.

FAQ

ככלל, ניתן לראות שינוי כבר בסמוך לביצוע הטיפול, לאחר מספר ימים יורדת הנפיחות לחלוטין ואז ניתן להתרשם מהתוצאה הסופית. הגורם המטפל במרפאה יחליט האם לבצע את הטיפול בפגישה אחת או לחלק אותו למספר פגישות, בדרך כלל 2-3 פגישות, בהפרש של כשבועיים בין פגישה לפגישה. דווקא לאחר הירידה בנפיחות לעיתים מתגעגעים לנפיחות בשפתיים שלאחר הטיפול, אך מומלץ להמתין מספר חודשים לפחות לתת לשפתיים להחלים ולעיצוב לתפוס את הצורה הסופית לפני שמתחילים טיפול נוסף.

הטיפול הוא קצר, בדרך כלל סביב 10-20 דקות, מתבצע בהרדמה במשחה ולפעמים גם בזריקה לפי בחירת המטופלת, ולכן הכאבים הם בדרך כלל מאד מינימליים. רצוי שלא להגיע לטיפול בשפתיים בזמן טיפולים הורמונליים או בזמן הוסת החודשית, כאשר הנטייה לשטפי דם היא גבוהה מהרגיל וגם סף הכאב יורד.

עיצוב שפתיים מתבצע באמצעות חומצה היאלורונית בלבד. בעבר היה נפוץ השימוש בסיליקון או תרופות מסוג חומרי מילוי אחרות, קבועות ולא ניתנות לפירוק. תרופות שכבר אינן נפוצות מאחר והיום ידוע שהשפתיים הינן דינמיות בתנועתן ומשתנות עם השנים, ולכן מומלץ להזריק תרופות יותר גמישות והפיכות שאינן דורשות ניתוח מסובך להוצאתם.

אחד היתרונות הבולטים של תרופות מוזרקות על ניתוחים, שככלל, כבר בתום הטיפול תוכלו לחזור לפעילות מלאה. יחד עם זאת, בימים הראשונים תתכן נפיחות טיפוסית ולפעמים אף שטפי דם בשפתיים שיחלפו לחלוטין. יש לעקוב אחר הוראות הצוות המקצועי בשחרור בצורה מדוקדקת.

השפתיים הינם בעיקר שריר חזק מאד ומורכב ממספר רקמות שונות אותן הרופא מעצב. לעיתים קרובות בשל השינויים ברקמות אחרי ההזרקה, אזור ההזרקה משתפר לפרק זמן ממושך יותר. אצל מטופלות אחרות, יש צורך בתהליך בריא של טיפולים חוזרים נוספים כדי להגיע לתוצאה מיטבית של מראה השפתיים. מאד תלוי בתרופה שהוחלט להזריק לפני הטיפול, בשיטת הטיפול שהותאמה למטופלת ובעיקר תלוי בנתונים שקשורים לגוף המטופלים עצמם.

אנחנו משתמשים בחומצות היאלורוניות המובילות בשוק בלבד, התרופות בעלות גמישות ויכולת לנוע עם השפתיים ולהעניק מראה טבעי לשרירי השפתיים. יתרון נוסף להזרקת תרופות באיכות הטובה ביותר הוא היכולת להשתמש בתרופות להמיס את הטיפול גם לאחר שנים רבות, במקרים בהם מחליטים להפוך את תוצאת הטיפול ולחזור למבנה המקורי.

 

כאשר מדובר בשפתיים שכבר טופלו במרפאה אחרת, בהנחה שהטיפול בוצע ע"י חומצה היאלורונית, יש להתייעץ עם הגורם המטפל. במקרים רבים ניתן לשקול לחלק את הטיפול לטיפול ראשון להמסת הטיפול הקודם, ובפגישה נוספת לעצב מחדש את מראה השפתיים הרצוי לפי תוכנית מסודרת.

לפני שמתחילים טיפול, חשוב לתאם פגישת ייעוץ ולהתרשם מהידע והמקצועיות של הרופא.

כיום, השאיפה בקרב הרופאים המומחים בעולם היא להגיע למראה הכי טבעי ומחמיא לך. לכן חשוב לעשות תיאום ציפיות עם הרופא, להבין מה ניתן להשיג, ומהי הדרך הטובה ביותר להגיע לכך. חשוב מאד להגיע גם לפגישת מעקב וביקורת, בה הרופא יבחן את תוצאות הטיפול, ובמידת הצורך ימשיך את הטיפול או יערוך דיוקים קלים על פי תכנית הטיפול שנקבעה מראש בפגישת הייעוץ.

תרופות מסוג חומרי מילוי בהזרקה ללא הרדמה מקומית לא נבדקו מעולם בתקופת ההיריון ולכן אסורים לביצוע. על כן ימליץ הרופא להמתין עד לאחר הלידה. כך גם אין לבצע הזרקה של חומרי מילוי בזמן הנקה. ניתן לבצע את הטיפול בהסכמה עם הרופא רק כאשר ניתן לעשות הפסקה יזומה בהנקה. 

אם יש לכן אירוע חשוב, מומלץ להגיע לייעוץ כשלושה חודשים לפני האירוע, כדי להתאים את הטיפול לצרכים שלכם וליהנות מהאפקט המלא של הטיפול במועד החשוב.

חומצה היאלורונית הינה אחת ממרכיבי הרקמה הרכה ועור הפנים. היא קיימת בצורה טבעית בעור שלנו. לצורך הטיפול, מיוצרת באופן סינטטי במעבדה ועוברת תהליכים שונים לקבלת ג'ל בסמיכויות שונות לאינדיקציות שונות. חומצה היאלורונית משמשת לטיפול בשכבות הפנים השונות: על העצם, שומן עמוק, שומן שטחי ובעור. התכונות השונות של החומצות גורמות לתכונות שלהן- גמישות, חוזק, הרמה, מילוי וגם משפיעות על הזמן שנשארת התרופה בשפתיים. תהליך הייצור ולכן גם התכונות משתנים מעט גם בין חברה לחברה, לכן חשוב מאד שהרופא מנוסה בשימוש התרופות המיוצרות ע"י החברות המובילות בעולם.

תהליך הטיפול הוא קצר, אך יכול להיות מלווה בתחושת לחץ ואי נוחות מקומיים. באזורים עדינים, נעזרים לעיתים באלחוש מקומי במריחה ו/או בהזרקה. לאחר שההרדמה המקומית חולפת תיתכן תחושת אי נוחות קלה שככלל חולפת כעבור מספר שעות. לעיתים, תחושת הלחץ המקומי בעת ההזרקה עשויה להימשך מספר ימים, בהתאם לסמיכות התרופה המוזרקת ולאזור הטיפול. רצוי שלא להגיע לטיפול בזמן טיפולים הורמונליים או הוסת החודשית, כאשר הנטייה לשטפי דם היא גבוהה מהרגיל וגם סף הכאב עולה.

מומלץ לבצע טיפולים אסתטיים מתקדמים אצל רופא עם הרבה ניסיון שיש לו היכרות עמוקה עם האנטומיה של הפנים, וידע כיצד לבצע הזרקה מדויקת של תרופות המילוי בשיטות הכי מתקדמות שקיימות היום בעולם.

על מנת לשמור על מראה שפתיים מלא ואסתטי, כדאי לחזור על הטיפול אחת למספר חודשים, מטיפול לטיפול מראה השפתיים משתפר וכך ניתן לשמור על מראה שפתיים טבעיות מבלי לנפח את השפתיים יותר מדי בפגישה אחת, מה שיכול להוביל לתוצאה פחות טבעית.
משך השפעת חומרי המילוי משתנה מאד בין אזור לאזור בפנים, בין סוגים שונים של חומרי מילוי ובעיקר בין מטופלות שונות. קשה להעריך בעיצוב שפתיים לכמה זמן תישאר הצורה היפה המעוצבת עד שלא מטופלים ומנסים. יש להתייעץ עם הרופא להערכה יותר מדויקת.

יש כל כך הרבה פרטים ואפשרויות ונשמע מבלבל? בייעוץ מסודר ניתן למקד את הטיפול ולכוון כל אחת לטיפול שהכי יתאים אסתטית ומכוון לבקשות המטופלת. 

יש לקבוע תור לביקורת לאחר שבועיים אלא אם הרופא המטפל במרפאה הנחה אחרת.

חשוב לזכור שלא ניתן לשמור ליותר משבועיים את המזרק שנפתח בטיפול ולכן אין לדחות את פגישת הביקורת בה נמשיך את הטיפול שהוחל לפי התוכנית שהתגבשה בייעוץ הרפואי.

הנחיות למשך השבועיים הראשונים לאחר הטיפול:

 • ביום הטיפול יש להימנע משהייה בסאונה, שתיית משקאות חמים וחימום אזור הטיפול.
  להרגעת בצקת/שטפי דם ניתן להשתמש בקומפרסים קרים לסירוגין (קרח, גלידות).
 • יש להימנע מטיפולים קוסמטיים כגון:
  טיפולי פנים, פילינג, איפור קבוע ועיסויים ללא אישור מהגורם המטפל.
 • יש להימנע מטיפולי שיניים לא דחופים.
 • יש להקפיד על שתיית מים מרובה.
 • במקרה של בצקת/ שטפי דם מומלץ להשתמש במשחת טראומיל / ארניקה / ביאפין
  כל 3 שעות במשך 3 ימים לאחר הטיפול.
 • יש להקפיד על שימוש יומי במסנני קרינה, מקדמי הגנה ותכשירי לחות בכל עונות השנה.
 • יש להקפיד על משחת לחות לשפתיים (כגון וזלין, לבלו…).
 • בהופעת חשד להרפס אחרי הטיפול (בועיות/ נגעים קטנים בד"כ בזוויות השפתיים)
  אין לגעת באזור הנגוע ויש לפנות למרפאה לצורך בדיקה ומרשם לתרופה.

לשאלות ופרטים נוספים, צרו קשר או השאירו פרטים

דילוג לתוכן